Amerika’da lise okumak isteyen öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Birçok öğrencinin ve ailenin hayallerini süsleyen Amerika liseleri, sunduğu eşsiz ve zengin eğitim programlarıyla öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Eğitim yaşamına Amerika’da devam etmek isteyen uluslararası öğrenciler, normal öğrenciler, Amerika’da lise eğitimi aldıkları takdirde kabul edilme şansları normal öğrencilere nazaran çok daha yüksektir.

Amerika Liselerini Bir Bilene Sorun: Amerika Liselerine EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Başvurun!

 Neden Amerika Liselerini Tercih Etmeliyim ?

Amerika’da lise programlarına katılım sağlayan öğrencilerin başarılarının yükseldiği gözlemlenmiştir. YÖK denkliği olmasından dolayı öğrencilerin sene kaybetmeden eğitim yaşantılarına devam etmesine olanak tanımaktadır.

Belli bir süre Amerika Birleşik Devletlerinde eğitim alan öğrenciler, Türkiye’de herhangi bir sınava girmelerine gerek kalmadan üniversite geçişi sağlayabilirler.

Hangi Amerika Liselerinde Eğitim Alabilirim ?

Amerika liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilere uygun birçok farklı program mevcuttur. 15-18 yaş aralığından, 9.-12. sınıf aralığındaki öğrencilerin katılım sağlayabileceği birçok farklı eğitim programı mevcuttur. Buradaki en önemli detaylardan biriside öğrencilerimizin hangi yönde ilerlemek istediğidir.

  • DEVLET OKULLARI: Öğrencilerin J1 vizesi ve F1 vizesi ile eğitim alabilecekleri programdır. Öğrenciler her iki vize türüyle devlet okullarında 1 akademik yılı geçirebilirler. 2. Sene programınıza devam etmek isterseniz özel okullara geçiş yapmanız gerekmektedir.
  • ÖZEL OKULLAR: Amerika’da lise eğitimi almak için 2. seçeneğiniz F1 vizesi ile katılabileceğiniz özel okul programlarıdır. Kayıt yaptırdığınız özel okulda 1 yıldan fazla eğitim alabilirsiniz. Amerika liselerinden mezun olmak isteyen öğrencilerin birinci seçeneğidir.
  • YATILI OKULLAR:  En sık tercih edilen Amerika liseleri programları arasında yer almaktadır. Özellikle öğrencilerin okulu ve çevreye adapte olabilmeleri için en iyi seçeneklerden birisidir. Amerika yatılı liselerde gönül rahatlığıyla eğitim alabilirsiniz.

Amerika Lise Fiyatları Ne Kadar ?

Amerika liseleri öğrencilere eşsiz ve zengin eğitim programları sunmaktadır. Amerika devlet liseleri veya özel liseler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Öğrencilere eşsiz avantajlar sunan Amerika lise fiyatları hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Eyalet Okul 2019 Eğitim ücreti*  Başvuru ücreti
Arizona Mission Heights 18.000 $ 200 $
Arkansas Fort Smith Public School District 18.950 $ 200 $
Kaliforniya Antelope Valley School District 25.950 $ 200 $
Florida Brevard School District 22.950 $ 200 $
Georgia Henry County Schools 18.000 $ 200 $
Idaho Hillcrest High School 18.000 $ 200 $
Indiana Kokomo High School 24.950 $ 200 $
Iowa Urbandale High School 18.000 $ 200 $
Kansas Blue Valley Public Schools 22.950 $ 200 $
Massachusetts Lynnfield High School 22.950 $ 200 $
Michigan Sturgis Public Schools 19.950 $ 200 $
Minnesota Fairmont High School 22.950 $ 200 $
New Jersey Linden High School 35.950 $ 200 $
New York Newcomb High School 19.950 $ 200 $
Pennsylvania Mt Lebanon School District 34.950 $ 200 $
Rhode Island Mt Hope High School 28.950 $ 200 $
Utah South San Pete 18.000 $ 200 $
Vermont Montpelier Public Schools 36.950 $ 200 $
Washington Tacoma School District 22.950 $ 200 $

*Yukarıda yer alan ücretler okullardan kaynaklı olarak değişiklik göstermektedir. Amerika devlet liseleri hakkında detaylı bilgi almak için EA Eğitim Acentesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika’da Nerede Konaklanır

Amerika liseleri temelde 3’e ayrılmaktadır. Lise değişim programlarına aile yanı konaklama seçeneği mevcuttur. Amerika lise programlarında en sık tercih edilen konaklama türlerinden birisidir. Öğrenciler, Amerikalı ailelerin yanında konaklarlar. Hem oldukça güvenli, hemde öğrencinin Amerika’ya adapte olması noktasında oldukça yararlıdır.

Private day school isimli okullarda öğrencilerin aile yanında konaklaması hedeflenmektedir, boarding adı verilen okullar yurt konaklama sağlayan özel yatılı okullardır. Bu okullarda değişim programı yerine daha çok uzun süreli uluslararası öğrenciler bulunmaktadır. Yemekler tüm konaklarında mevcuttur. Ailelerin tamamı Amerika Birleşik Devletlerinin onayından geçerek seçilmiştir.

Amerika’da Lise Eğitim Şartları Nelerdir: 

Amerika lise eğitimi almak için başvuru tarihleri atlanmamalı, istenilen evraklarla birlikte Amerika lise başvurusu eksiksiz olarak gerçekleştirilmelidir. İlk dönem için 30 Nisan’dır. İkinci dönem için ise bu tarih 1 Aralık’tır. Ancak bu tarihler okullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Öğrenciler EA Eğitim Acentesi ile başvuru işlemlerini güvenle ve kolaylıkla gerçekleştirebilirler. EA Eğitim Acentesi tüm vize süresince öğrencilere profesyonel destek sağlamaktadır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.