Avustralya’daki kamu eğitim sistemi içinde çok çeşitli mesleki eğitim ve yeterlilik kursları sunan bir teknik eğitim kurumları birliğidir. TAFE kolejleri ile üniversiteler arasındaki temel fark, belirli bir mesleğin eğitimini içeren eğitim kurslarının pratik odak noktasıdır. Bu, öğrencinin üniversiteden mezun olduktan sonra uzmanlık alanında çalışmasına izin veren bir nitelik kazandığı anlamına gelir.
Avustralya kolejleri öğrencileri sosyal hizmetler, otelcilik, bilgi teknolojisi, makine mühendisliği, insan kaynakları yönetimi, sağlık ve güzellik, finans, inşaat, tasarım ve turizm alanlarında kariyer için hazırlar. Çoğu TAFE kolejleri öğrenciler için farklı eğitim biçimleri sunar: tam zamanlı, yarı zamanlı ve uzaktan. Tam zamanlı eğitim yabancılar için mevcuttur, kural olarak, eğitim programının yoğunluğu haftada 20 saattir.

Avustralya Kolejleri Kimler İçindir ?

 • Meslekte iş tecrübesi olan, ancak uygun bir diplomaya veya sertifikaya sahip olmayan yetişkinler,
 • Yüksek üniversite ücretleri yerine Avustralya kolejlerinde avantajlı fiyatlarla eğitim almak isteyenler,
 • Bir TAFE kolejinde meslek edinmeyi ve daha sonra benzer bir uzmanlık alanında ikinci yıl için hemen bir Avustralya üniversitesine geçiş yapmayı planlayan kişiler.

Avustralya Kolejlerinin Faydaları

 • Yeni bir mesleğe başlamak için gerekli pratik becerileri edinme;
 • TAFE eğitim programları aracılığıyla Avustralya şirketlerinde mesleki deneyim kazanmak;
 • TAFE kolejlerinin mezunları, giriş sınavları olmadan ortak üniversitelerdeki lisans programlarına kayıt olabilir ;
 • küçük çalışma grupları, bir küratörün varlığı;
 • Sunulan çok çeşitli kurslar ve nitelikler;
 • Avustralya üniversitelerine kıyasla düşük öğrenim ücretleri;
 • Giriş sınavlarının olmaması;
 • Kolejdeki dil kurslarına kaydolma fırsatı.

Kolejlerin Özellikleri

Avustralya’daki TAFE kolejleri, çok çeşitli ana dalları ve giriş sınavlarının olmaması nedeniyle yabancılar arasında popülerdir. Bir başvuru sahibini kaydettirme kararı, tam bir orta öğretim sertifikası ve bir dil sertifikası içeren sunulan belge paketine göre verilir. TAFE kolejlerinin bir özelliği, öğrencilerin final sınavlarını geçmeden bir programdan diğerine geçmeleri ve gerekli sayıda “kredi” biriktirmeleri olan kredi-modüler bir sistemin varlığıdır.

Bir başvuru sahibinin, seçilen programın giriş koşullarını karşılamak için yeterli İngilizce bilgisine sahip olmadığı, bu nedenle bir kolej dil kursuna kaydolma ve ardından 1. derece sertifikasına götüren profesyonel bir programa geçme fırsatına sahip olduğu sıklıkla görülür. Bazı programlar, bankacılık, imalat, turizm ve diğer alanlarda çalışan Avustralya şirketlerinde bir uzmanlık alanında ücretli staj sunar. Bu, bir yabancının sadece pratik bilgi almakla kalmayıp, aynı zamanda Avustralya’da seçilen meslekte iş deneyimi de kazandığı anlamına gelir ve bu, şüphesiz herhangi bir özgeçmişi güzelleştirecektir.

Giriş & Kabul Koşulları

TAFE Koleji’ne giriş için, 10 ortaokul sınıfını bitirme sertifikasına sahip olmak ve Orta seviyede İngilizce konuşmak , yani en az 530 puan veya IELTS puanlı bir TOEFL sertifikası sağlamak yeterlidir.5.5 puanın bir sonucu ile. Uluslararası öğrenci gerekli İngilizce seviyesine sahip değilse, seçilen kolej tarafından sunulan ön dil eğitimini alabilir. Programlar profesyonel öğretmenler tarafından yürütülür ve öğrenciler her zaman desteklerine güvenebilirler. Pek çok kolejin sınırsız süreli ve asgari kabul şartlarına sahip kurslar sunması dikkat çekicidir, çoğu zaman hiç olmamaktadır. Bir öğrencinin her seviyenin üstesinden gelmek için yaklaşık 20 haftalık yoğun derslere ihtiyacı olacaktır. Avustralya dil okulları İngilizce kurslarının ücreti haftalık AU285’den başlar.

Eğitim Sonrası Çalışma İzni

Mezun olduktan sonra, mezunlar TAFE kurslarının pratik odak noktası nedeniyle yüksek bir istihdam şansına sahiptir. Müfredat, öğrencilerin en modern ekipman ve yazılımlarla çalışmak için gerekli becerilere sahip olması sayesinde en son teknolojilerin ortaya çıkışı dikkate alınarak geliştirilir ve ayarlanır. Kolejler, öğrencilere yalnızca eğitim materyalleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda, örneğin araba atölyelerinde veya kolejde açılan eğitim kafelerinde, sınıf dışında pratikte bilgilerini geliştirmelerine olanak tanıyan standart ekipman da sağlar. Ayrıca TAFE öğrencileri müfredatın bir parçası olarak staj yaparlar. Staj yeri, belirli uzmanlığa bağlıdır, örneğin,
1. derece sertifika için kısa dönemli programın tamamlanması, genellikle nitelikli bir pozisyon elde etmek için yeterli bir koşul değildir, ancak TAFE programlarının tam döngüsünün tamamlanması mezunlara üniversitede daha fazla istihdam veya sürekli eğitim için mükemmel olanaklar sunar. TAFE mezunlarının edindiği beceriler ve yetenekler, özellikle olası işverenler tarafından takdir edilmektedir ve hem Avustralya’da hem de dünya çapındaki uluslararası şirketlerde mükemmel istihdam fırsatları sunmaktadır.

EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Başvurun

Avustralya kolejleri sunduğu yüksek eğitim kalitesiyle öğrenciler için en iyi seçenektir. EA Eğitim Acentesi, Avustralya Kolejleri başvurularınızı sizin adınıza profesyonel danışmanlarıyla gerçekleştirmektedir. Bu sayede; Hızlı ve kolayca hayallerinizdeki eğitime ulaşabilirsiniz.

Eğitim Başvurularınızı EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Gerçekleştirin!
Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.