İngiltere lise eğitimi programı özellikle yurt dışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunulan zengin ve kaliteli eğitim programları göz önünde bulundurulduğunda İngiltere liselerini tercih etmek için sebeplerin arttığını görebiliriz.

İngiltere’de lise okumak isteyen öğrencilerde temel 3 kriter aranmaktadır: öğrencilerin yaşları, İngilizce seviyeleri ve şimdiye kadarki akademik başarıları kabulleri noktasındaki en önemli aşamalardan birisidir.

Neden İngiltere Liselerinde Eğitim

İngiltere’de eğitim almak bir prestijdir. Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine ve en saygın okullarına sahip olan İngiltere’de lise eğitimi alan öğrenciler: Tüm dünya’da geçerli bir diplomanın, İngiltere üniversiteleri veya uluslararası üniversite kabullerinde birçok avantajı ellerine almış olurlar.

Eğitim ve orada kalacağı süre boyunca öğrencinin tamamen İngilizce konuşması, İngilizceyi anadil yetkinliğinde konuşabilmesine sebep olmaktadır. İngiltere liseleri okul içi ve okul dışı aktiviteler ile sosyal ve başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.

İngiltere Lise Fiyatları Ne Kadar ?

Okul Akademik Yıl Ücret
Devlet Koleji 15.000 £ – 19.250 £
Özel Yatılı Okullar 31.500 £ –   44.750 £

 

İngiltere lise fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Katılım sağlanacak program, şehir ve konaklama türü gibi etkenler lise ücretlerini etkileyen en önemli unsurlardır.

İngiltere lise fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, İngiltere liselerine başvuru süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak için EA Eğitim Acentesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Okullarda Okuyabilirim ?

Öğrencilerin en özgür hareket edebileceği alanlardan biriside şüphesiz okul seçimidir. Öğrencilerin başarılı olacakları alanlara göre birçok seçim yapması mümkündür.

 

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.