Kanada dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Avantajlı Kanada dil okulu fiyatları ve Kanada Dolarının kur avantajıyla eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. Başta Amerika kıtası olmak üzere dünyadaki en güvenli ülkeler arasındadır.

Başta Toronto olmak üzere  Vancouver, Ottawa, Montereal veya Calgary şehirlerinde eğitim alabilirsiniz.

Kanada Hakkında Bilgiler

Maddelerle Kanada hakkında bilgileri aktaralım:

 • Kanada dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasındadır,
 • Kanada bir göçmen ülkesidir. Bu yüzden gittiğiniz andan itibaren yabancılık çekmeyeceksiniz.
 • Kanada, Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci toprak alanına sahip ülkesidir.
 • Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasındadır. Hatta 24.3 M²  ile dünyanın en küçük hapishanesine ev sahipliği yapmaktadır.

 Neden Kanada Dil Okullarını Tercih Etmeliyim ?

Kanada dil okulları sunduğu ekonomik ve kaliteli eğitim programlarından dolayı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra alternatifi ülkelere kıyasla çok daha ekonomik eğitim alabilirsiniz. 

 • Kanada, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir,
 • Kanada’da eğitim almak bir ayrıcalıktır,
 • Kanada Doları kuru: Amerikan Doları veya İngiliz Sterlinine kıyasla daha düşüktür.
 • Göçmen ülkesi olmasından dolayı yabancılık çekmeyecek, daha fazla pratik yapma şansına sahip olacaksınız.
 • Oldukça akıcı ve kibar bir aksana sahiptirler. Bu yüzden tüm dünyada kabul görmekte ve imrenilir.

Kanada Dil Okulu Programları Ne Zaman Başlar ?

Kanada dil okulu programlarının başlangıç zamanları değişiklik göstermektedir. Genel İngilizce programları genellikle her hafta Pazartesi günü başlamaktadır.

Kanada dil okulu programları oldukça çeşitli ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanmıştır. EA Eğitim Acentesi güvencesiyle Kanada dil okullarına başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçiniz. 

Kanada Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada dil okulu fiyatlarının bu kadar ekonomik olmasındaki en önemli sebeplerden biriside şüphesiz Kanada Dolarının avantajlı kurudur.

*Aşağıda yer alan Kanada dil okulu fiyatları okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi almak için EA Eğitim Acentesi ile İLETİŞİME GEÇiniz!

4 Hafta 1032 CAD
8 Hafta 2064 CAD
12 Hafta 2976 CAD
16 Hafta 3968 CAD
24 Hafta 5160 CAD
28 Hafta 6020 CAD
36 Hafta 7740 CAD

Kanada’da Yaşam Giderleri Hakkında Bilgiler

Kanada’da yaşam masraflarını etkileyen faktörler vardır. Bunlardan biriside hangi eyalet/şehri tercih ettiğinizdir. Alacağınız ürün/hizmetin fiyatının değişiklik göstermesindeki en önemli etkenlerinden biriside budur.

Ortalama bir öğle yemeğinin kişiye maliyeti 10-15 CAD arasında olacaktır. Ancak Kanada Kültürü gereğince genellikle öğle yemekleri evden temin edilmektedir. 

Market fiyatlarıyla ilgili yorum yapmak oldukça zordur. Tamamen özel bir sektör olduğu için kampanyalar ve rekabet fiyatları etkilemektedir. Ortalam fiyatlar: 500 gr. Ekmek: 4 CAD, 12’li Yumurta: 3-5 CAD arasında değişiklik göstermektedir. Birçok kahve zincirinde 3-7 Dolar arasında dilediğiniz kahveyi alma şansınız vardır.

Ulaşım konusu her eyalette farklılık gösterdiği için Toronto şehrinden örnek vermek çok daha faydalı olacaktır.   Yetişkinler için 3.25 CAD, öğrenciler için 2,10 CAD olarak ücretlendirilir. *Ücretler, alınan kararlardan dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Ulaşım paketi alındığı takdirde birim ücreti çok daha fazla düşmektedir. 

 Kanada Dil Okulları Konaklama Seçeneklerim Nelerdir ?

Kanada dil okulu programlarında eğitiminiz kadar önemli olan bir diğer konuysa şüphesiz konaklayacağınız yerdir. Öğrenciler genellikle aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Elbette birçok seçeneğiniz mevcuttur.

Konaklama seçiminiz maliyeti etkileyecek en önemli etkendir. Maliyetlerin her şehre hatta lokasyona göre dahi değişiklik gösterebileceğini unutmamakta fayda var. Şehir merkezine yaklaştıkça maliyetler artmaktadır.

Aile yanında konaklama en sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

 Ev kiralama tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

 • Toronto – CAD $1,900
 • Vancouver – CAD $1,950
 • Ottawa – CAD $1,300
 • Montreal – CAD $1,050
 • Edmonton – CAD $1,500
 • Calgary – CAD $1,600

Yurtta konaklama bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Eğitim Başvurularınızı EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Gerçekleştirin!
Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.