Akdeniz’in en güzel adalarından birisi Maltadır. Malta dil okulları, özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Sunulan bütçe dostu ekonomik eğitim programları ve hızlı İngilizce eğitimiyle en iyi seçeneklerden birisidir.

Malta dil okulları özellikle yaz aylarında tüm dünyadan öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarında tatil yaparcasına İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında ılıman bir iklime sahip olması öğrenciler için bir başka avantajdır. Her milletten Malta dil okullarına katılım olmaktadır. Bu yüzden İngilizce pratik yapma şansınız hayli yüksektir.

Son yıllarda Malta dil okulları daha sık tercih edilmeye başlasa bile uzunca yıllardır en seçkin ülkeler arasında yerini korumaktadır. Malta Dil Okullarına Eğitim Acentesi Güvencesi Ve Kalitesiyle Kayıt Ve Vize Başvurularınızı Gerçekleştirebilirsiniz.

Malta Hakkında Temel Bilgiler

 Bir ada ülkesi olan Malta’nın:

Para Birimi: Euro’dur. (€)

Nüfusu: 400.000 Civarında,

Konuşulan Dilleri: İngilizce ve Maltaca’dır.

Türkiye’ye oldukça yakın olan Malta’ya uçak ile ortalama 2,5-3 saat civarında ulaşım sağlayabilirsiniz. Sliema, Gzira, St. Julian’s, Valetta en popüler şehirleridir.

Malta Nerede ?

 Bir ada ülkesi olan Malta, Akdeniz’dedir. Avrupa sınırlarına, özellikle İtalya kıyılarına oldukça yakındır. Malta hakkında en merak edilen sorulardan biriside şüphesiz Malta iklimidir. Kış aylarında 12-14 arası, yaz aylarında ortalama 27 Derece sıcaklığa sahiptir. Bu yönüyle mevsim fark etmeksizin Malta dil okulları, İngilizce eğitimi için en iyi seçeneklerden birisidir.

Malta Hakkında Bilgiler

İlk büyük ada olan Malta, ikinci büyük ada olan Gozo ve en küçük ada Comino adlarında 3 takım adadan oluşur. Ülkenin en büyük şehri Valetta’dır. Valetta, oldukça popüler ve canlı bir şehirdir. Malta başkenti olan Valetta’da eşsiz eğitim programlarına katılım sağlayabilirsiniz. St Julian’s, Gzira ve Sliema en fazla tercih edilen diğer şehirlerdir. Küçük bir ülke olması ve nüfusun dağılmış olmasından dolayı her şehir içerisinde ayrı bir zenginlik ve hareket barındırmaktadır.

Malta 2004 yılından itibaren Avrupa Birliği ülkesidir.

 • Malta Euro para birimi kullanılmaktadır. EURO öncesinde Malta Lirası kullanılmaktaydı.
 • İklimi oldukça ılımandır. Kış aylarında 12-14 Derece arasında, yaz aylarında ortalama 27 Derecedir. Akdeniz ülkesi olması bunun en önemli sebebidir.
 • Tüm Akdeniz ülkeleri gibi zengin ve eşsiz lezzetlere sahip yiyecekleri vardır.
 • Valetta şehri, Avrupa’nın ilk planlı şehridir. Planlandıktan sonraki 15 senede tamamlanmasından dolayı dünyanın en hızlı kurulan şehirleri arasında gösterilmektedir.
 • Nüfusu 400.000 civarındadır.
 • Homeros’un The Odyssey eserini Malta’daki Calypso Cave’de yazdığı söylenmektedir.
 • Malta’da birçok ünlü film çekilmiş, bir çok önemli filmde Malta’dan kesintiler olmuştur. Bunların arasında Assasins Creed, World War Z, The Da Vinci Code, Troy, Gladiator gibi dünyaca ünlü yapımlar vardır.
 • Eğitim açısından eşsiz bir geçmişe sahip olan Malta’da 1592’de Collegium Melitense adıyla kurulan Malta Üniversitesi günümüzde dahi öğrencilere eğitim programları sunmaktadır.

 

Neden Malta Dil Okullarında Eğitim Almalıyım ?

 Akdeniz’in eşsiz ülkeleri arasında gösterilen Malta, özellikle Malta dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilere sayısız avantaj sunmaktadır. Tatil gibi bir eğitim ve ekonomik ücretlerde eklendiğinde Malta’yı tercih etmenin çok daha sağlıklı olacağını söyleyebiliriz.

 • Ilıman bir ülke olması tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasındadır. Bu durum eğitim kalitesini oldukça arttırma, konforlu eğitimin önünü açmaktadır.
 • Akdeniz ülkelerinde olduğu gibi insanların sıcakkanlı olması pratik yapma şansınızı oldukça arttırmaktadır.
 • Malta ile Türkiye birbirlerine oldukça yakın ülkelerdir. Türkiye’den Malta’ya uçakla sadece 2,5-3 saatte ulaşmanız mümkündür. Özellikle Amerika Kıtasındaki ülkelere kıyasla ulaşım olarak çok daha büyük bir avantaja sahiptir.
 • Malta dil okulları alternatifi ülkelere kıyasla çok daha ekonomik programlar sunmaktadır. Malta’da alacağınız dil eğitimi tüm dünyada saygınlıkla karşılanacaktır.

Malta’da Dil Eğitimi Fiyatları Neden Daha Avantajlı

 İngilizce dil eğitiminde aklımıza gelen ilk ülke şüphesiz ki İngiltere’dir. İngiliz Sterlini kuru dahi oldukça cep yapmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim ve yaşam maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda Malta dil okullarını tercih etmek için sebeplerin arttığını kolaylıkla görebiliriz.

Malta dil okullarının Türk öğrencilerine sunduğu avantajlı eğitim fiyatları sunmaktadır. Bazı okullarda sadece eğitim değil, uçak bileti gibi birçok ek kampanyanın yer alması Malta dil okullarını çok daha cazip kılmaktadır.

Malta dil okulunun yanı sıra özellikle ulaşım ve konaklama gibi konularda öğrencilere büyük bir avantaj sunmaktadır. Tabiri caizse yaşam giderleri Alternatif ülkelere nazaran çok daha bütçe dostudur.

Malta Dil Okulunda Eğitim Programları Nasıldır ?

Malta dil okulunda eğitim programlarında öğrencilere birçok avantaj sunulmaktadır. Malta dil okulu programlarında alacağınız eğitimin tüm dünyada geçerliliği bulunmaktadır.

 • Ders yoğunluğu tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Haftalık 15 saatten itibaren derslere katılım sağlayabilirsiniz.
 • Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra: Yoğun İngilizce, İş İngilizce, Akademik İngilizce gibi birçok farklı program sunulmaktadır.
 • Yaz dönemleri çok daha sık tercih edilmektedir,
 • Sınıflar ortalama 15 kişiliktir.
 • Okulların çoğu konaklayacağınız bölgeye 15-20 dakika mesafededir.

Malta Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Alternatifi ülkelerle kıyasladığımızda Malta dil okulu programları oldukça avantajlı eğitimler sunmaktadır. Malta dil okulu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, EA Eğitim Acentesi ile başvurunuzu güvenle gerçekleştirmek için şimdi iletişime geçin!

*Aşağıdaki fiyatlar ortalama ücretlerdir. Malta dil okulu fiyatlarını detaylıca öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz. 

SÜRE OKUL ÜCRETLERİ KONAKLAMA TOPLAM
3 AY 1.400 EURO – 2.600 EURO 1.200 EURO – 2.500 EURO 2.600 EURO – 5.500 EURO
6 AY 2.400 EURO – 4.600 EURO 2.400 EURO – 4.200 EURO 4.500 EURO – 7.800 EURO
9 AY 3.600 EURO – 6.200 EURO 3.600 EURO – 4.700 EURO 7.300 EURO – 9.500 EURO

 

Malta Dil Okullarında Konaklama

 Malta’da aile yanı, yurtta konaklama ve apartman dairesi kiralama gibi birçok seçenek vardır. Öğrencilerin bütçesi ve konaklama uygunluğuna göre konaklama seçenekleri mevcuttur. Konaklama seçimlerinizde hassas olduğunuz konular dikkate alınarak yapılmaktadır.

Aile Yanı Konaklama:

 Malta’da doğmuş, büyümüş ve yaşayan ailelerin yanında yaşama imkanı sunmaktadır. Aile yanı hem en güvenli, hemde eğitiminize büyük katkı sağlayacak programlardır. Tercihlerinize ve sağlık durumunuza bağlı olarak tercihlerinizi gerçekleştirebiliyoruz.

Kendinize ait bir odaya sahip olacak, sabah kahvaltısı ve tercihinize bağlı olarak akşam yemeğinin dahil olduğu eşsiz bir konaklama seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Yurtta Konaklama:

Bir diğer tercih edilen popüler konaklama türüdür. Sizin gibi uluslararası öğrencilerle aynı odada veya seçiminize bağlı olarak yalnız konaklayabileceğiniz programlar sunmaktadırlar.

Pratik yapma şansınız yüksek olsa dahi sizin gibi İngilizce öğrenmeye gelen öğrencilerle kalacağınız için yapacağınız pratik verimsiz olabilir.

Otel’de/Apart’da Konaklama:

Şüphesiz en konforlu konaklama türüdür. Okula yakın veya dilediğiniz bir konumdaki apart otel’de konaklama şansına sahip olacaksınız.

Konforlu olmasının yanı sıra fiyatının yüksek olmasından dolayı nadiren tercih edilmektedir.

Malta Vizesi Almak Zor Mu ?

Hayır! Malta vizesi almak sanıldığı kadar zor olmamakla beraber hafife alınacak kadar kolayda değildir.

Malta vizesi almanın püf noktası: Başvurunuzu eksiksiz ve profesyonel danışmanlarla gerçekleştirmeniz gerektiğidir.

Eğitim Acentesi olarak deneyimli ve Malta vizesine hakim danışmanlarla birlikte güvenle başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

NOT: Yeşil Pasaport sahibiyseniz 3 aya kadar vize almaksızın Malta dil okullarında eğitim alabilirsiniz.

Neden Eğitim Acentesini Tercih Etmeliyim ?

Hayalinizdeki eğitime başlamak için izlemeniz gereken birçok prosedür vardır. Bunun yanı sıra yurtdışı eğitim programlarında adımların doğru atılması tüm eğitim sürecinizi etkilemektedir. 

Eğitim Acentesi olarak başvuru işlemlerinizi güvenle gerçekleştiriyoruz. Deneyimli ve Malta dil okullarındaki alanında uzman danışmanlarımız: Hem bütçenize uygun, hemde ideal programın bulunması için sizin her zaman yanınızda olacaktır.

Eğitim Başvurularınızı EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Gerçekleştirin!
Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.